Fenerbahçe Sadece Derbide Mağlup Olmadı: Spor Hisselerinde Şampiyonluk Fiyatlamaları Ne Durumda?

Pazar akşamı oynanan derbinin sonucunda Beşiktaş, Fenerbahçe net bir skorla evinde yenerken, hafta sonu Galatasaray’ın da şampiyonluk yarışında potada olan Adana Demirspor’a karşı evinde galip gelmesiyle taşlar yerine oturmaya başladı. Bu da sezon sonundaki şampiyonluk beklentilerini Borsa İstanbul’a taşıdı.

Borsa İstanbul’da sezon sonu beklentilerinde fiyatlamalarda dengeler değişmeye başlayınca haftanın ilk işlem gününde Fenerbahçe hisseleri taban olurken, Beşiktaş yükselişte devre kesti.

Beşiktaş (BJKAS) hisseleri cuma gününü 8,35 seviyesinden tamamlarken, bugün 8,95 açılış yaparak 9,09’a kadar yükseldi. 8,57 TL’de gün ortasında devre keserek tek fiyattan işleme geçildi.

Fenerbahçe (FENER) hisseleri ise cuma gününü 57,70 TL’den tamamlarken, 51,95 taban fiyattan açılış yaparak işlem gördü.

Kendi evinde Adana Demirspor’u 2-0 mağlup eden Galatasaray da şampiyonluğun en güçlü adayı olmasıyla hisselerinde yükseliş kaçınılmaz oldu. 9,52 seviyesine kadar yükselen GSRAY hisseleri yüzde 5’in üzerinde primle 9,13 TL’den işlem görüyor.

Trabzonspor, evinde Kayserispor’a 4-3 yenilirken, TSPOR hisseleri de yüzde 3’ün üzerinde kayıpla 3,51 seviyesinde bulunuyor.

Ligde son İstanbulspor-Karagümrük maçıyla 26. hafta bu akşam tamamlanacak olurken, son maç sonuçlarına göre puan durumunda Galatasaray 63 puanla lider, onu takip Fenerbahçe bir maç eksikle 54 puanda bulunuyor. 3. sırada 52 puanla Beşiktaş gelirken, 4. sırada da 45 puanla Adana Demirspor bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir