Geçinemeyenlere “yalancı” diyen gurbetçiye tepki: “Almanya’da kaç, burada kaç dairen var”

Seçimlerle ilgili yapılan sokak röportajında Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaş, önce muhabirle sonra da vatandaşlarla birbirine girdi. Gurbetçi vatandaş, ekonominin iyi olmadığını söyleyen vatandaşlara ve muhabire “yalancı” dedi.

Gurbetçi vatandaş, “20 sene önceyi babana sor. Kasaları Meclis’e atıyorlardı, unuttunuz mu?” Açlıktan ölen insanlar Avrupa’da çok var. Amerika’da yok mu? Türkiye gibi ülkeyi nerede bulacaksın? Utan utan. Allah’a şükret.” dedi. Muhabire “İnsanları yalanla dolanla kandırma.” diyen gurbetçi ile muhabir tartıştı. Muhabir “Euroları bozduruyor, Almanya’dakiler ‘aç’ diyor.” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Başka bir vatandaş ise gurbetçi vatandaşa “Almanya’da kaç tane dairen var, burada kaç tane var?” diye sordu. Gurbetçi vatandaş ” Orası seni alakadar etmez. Çalış, karşılığını Allah verir.” dedi.

Gurbetçi vatandaş, başka bir vatandaşa ise “İşsiz misin? Değilsen daha ne konuşuyorsun?” dedi. “Bu konuşanlar palavracı” diyerek ekonomiden yakınan vatandaşlara tepki gösterdi. Muhabirin “Almanya’ya niye gittin?” sorusuna ise “İslam’ı anlatmaya gittim.” yanıtını verdi, ardından bütün vatandaşların tertemiz giyindiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir