Activision tartışmalı yeni Call of Duty: Warzone özelliğini geri çekiyor

Activision, Call of Duty: Warzone için planlanan büyük bir değişikliği iptal ettiğini duyurdu. Oyuncuların savaş alanından helikopterle kaçarak maçı kazanmalarını sağlayacak olan “Covert Exfil” özelliği, Sezon 1 Yeniden Yükleme güncellemesinin bir parçası olarak oyuna eklenmeyecek.

Geliştirici, oyuncuların Gulag kapanmadan önce satın alma istasyonlarından sınırlı sayıda Covert Exfil satın alabilmelerini planlıyordu. Bu, beş maçta sadece beş kez mümkün olacaktı. Covert Exfil satın almak, oyuncuları savaş alanından güvenli bir yere taşıyacak bir helikopter çağıracaktı. Bu, geleneksel bir “kazanım” olarak sayılmayacaktı, ancak maçı son oyuncu veya takım olarak hayatta kalmaktan başka bir şekilde bitirmek için planlanmıştı.

Activision tartışmalı yeni Call of Duty: Warzone özelliğini geri çekiyor

Ayrıca Activision, Covert Exfil ile bağlantılı yeni bir yüksek değerli silah kutusunu Warzone’a eklemeyi planlıyordu. Fikir, oyuncuların bu kutuyu ele geçirmek ve maçın geleneksel sonuna gelmeden önce Covert Exfil çağırarak Warzone’da eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktı.

Ancak oyuncuların tepkisi hızlı ve sert oldu. Warzone maçından, son oyuncu veya takım ayakta kalmadan hayatta çıkmanın fikri eleştirilere neden oldu. Raven Software, bu özelliklerin Warzone’a heyecan verici katkılar olduğuna hala inanıyor, ancak bunlar ana battle royale deneyiminin bir parçası olmayacak. Bunun yerine, bu özellikler özel bir moda yerleştirilecek. Raven, “Bu özelliklerin sağlayacağı yeni zorlukları sabırsızlıkla bekliyoruz ve mod kullanılabilir olduğunda sizden gelecek geri bildirimlere de açığız,” dedi. Sezon 1 Yeniden Yükleme, Modern Warfare III için yeni bir çekirdek çok oyunculu harita, Rio ve The Boys’tan başka bir DLC Operatörü de ekliyor. Ayrıca Supe Siege adında yeni bir çok oyunculu etkinlik de var. GameSpot’un Sezon 1 Yeniden Yükleme genel bakışında Modern Warfare III ve Warzone’a yeni güncelleme ile eklenen her şey hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir