Herkesi kilo aldığı için eleştirirken onu zayıflığından vurdular! Ünlü oyuncunun isyanı: Ben hasta değilim!

Her ne kadar son yıllarda “beden olumlama” akımının da etkisiyle artık daha yuvarlak hatlı ve aşırı zayıflık sergilemeyen isimler de modellik yapmaya, büyük prodüksiyonlarda başrol oynamaya başlasa da yine de zayıflık “takıntısı” henüz sektörden de sektördeki isimlerin aklından da çıkmış değil.

Birçok ünlü model, oyuncu ve şarkıcı kariyerleri boyunca bu baskılarla nasıl karşılaştıklarını, her zaman istendiği kadar zayıf kalmak için katlandıkları eziyetleri hatta sadece birkaç kilo alsalar bile ellerinden kaçırdıkları anlaşmaları cesurca anlatmaya başladı.

ZAYIF OLMA BASKISINDA MADALYONUN ÖTEKİ YÜZÜ…

Her zamanki bir bu konuda da madalyonun bir de öbür yüzü var elbette. Kimi zaman da yıldız isimler kilo almakla değil tam tersi aşırı zayıf olmakla ilgili ağır eleştirilere maruz kalıyor. Bunların başında da ünlü oyuncu Tara Reid var.

Ünlü oyuncu aşırı zayıf olduğu gerekçesiyle hedef tahtasına oturtuldu ve hem görünümü yüzünden eleştirildi hem de gerçekte hasta olduğu iddia edildi. Bu eleştirilerin yoğunlaşmasında özellikle Hollywood ünlüleri arasında popülerliği giderek artan zayıflama ilacı Ozempic’in kullanımının aşırı artmış olmasının da payı var.

Tara Reid kariyerinin neredeyse başından beri vücudu konuşunda ağır eleştirilere maruz kaldı

“KİLO ALSAM ZORBALIK DİYE YÜZÜME SÖYLEYEMEZLER”

Rol aldığı sayısız film ve diziyle başarılı bir kariyeri olan 47 yaşındaki Tara Reid geçtiğimiz günlerde Los kilosuyla ilgili aldığı sürekli eleştiriler hakkında içini döktü. “Eğer aşırı kilolu olsaydım o zaman yüzüme karşı hiçbir şey söyleyemezlerdi çünkü bu zorbalık olurdu. Ama zayıfsanız da aynı şey geçerli. Bu da zorbalıktır” dedi.

Reid, kariyerinin başladığı 2000’li yılların başından beri vücudunun tartışma konusu olduğunu söyledi. Ancak son zamanlarda Özel Kuvvetler adlı dizinin 2. sezonunda yer aldıktan sonra daha fazla eleştiri aldı. Hatta yeme bozukluğu yaşadığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Ancak ünlü oyuncu bu durumdan çok rahatsız.

“Anoreksiya hastası değilim ve hiç olmadım,” diyerek duruma açıklık getiren Tara Reid “Ve kesinlikle bulimia hastalığım da yok. Kusmaktan çok korkarım, bu yüzden böyle bir şey olmayacak. Ve yemeği çok seviyorum.” sözleriyle hasta olduğu ve bunu sakladığı iddialarını reddetti.

İSYAN ETTİ: BEN HASTA DEĞİLİM!

American Pie filmiyle şöhret kazanan oyuncu daha önce de yıllar boyunca maruz kaldığı ve vücudundan utandırıldığı davranışları eleştirmişti. 2021 yılında Reid, bikinili bir fotoğrafını paylaştıktan sonra aldığı nefret mesajlarını durdurmak için Instagram’da açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

“Yani benim anoreksik ya da bulimik olduğumu söyleyenler yanılıyorlar. O yüzden kesin şunu. Beni rahat bırakın. Yine başka bir şeyle uğraşın ama bu iki şeyle değil. Bu doğru değil.”

Tara Reid yaptığı açıklamada takipçilerine “Çok zayıf değilim, sadece çok hızlı çalışan bir metabolizmam var. Ve metabolizma hızı yüksek olan herkes kilo almanın imkansız olduğunu bilir. İnanın tek yaptığım şey yemek yemek. Güzel bir şey yazan ve beni destekleyen herkese: Sizi seviyorum! Ve bu sevgiyi yaymaya devam edin, bu dünyayı kurtaracak tek şey bu.” diyerek seslenmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir