Kripto borsasında kaybedilen bilezikler boşanma nedeni

Konya’da yaşayan Davut K., pandemi döneminde eşi Esma K.’nin kolundaki 8 bileceği iddiaya göre zorla alarak, kripto para borsasında yatırım yaptı. Esma K., ise bilezikleri bozdurup, parayı kripto para borsasında kaybeden eşinden boşanmak için dava açtı.

Beyşehir Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada hakim, davalı Davut K.’nın, davacı Esma K.’nin bileziklerini kolundan zorla alıp, kripto para borsasında harcadığının birbiriyle uyumlu tanık beyanlarıyla ispatlandığını belirtti.

Mahkeme, Davut K.’nin evliliğinin ilk yıllarında düzenli bir işinin olmadığını, daha sonra gazinoda çalışmaya başladığını, pandemi döneminde kripto para borsasına girdiğini, pandemi döneminde eşinin kolundaki bilezikleri zorla alarak borsada harcaması nedeniyle kusurlu olduğunu belirtti.

Esma K.’nın da evlilik birliği içinde eşine yönelik hakaretlerde bulunması nedeniyle kusurlu bulunduğu belirtilerek, çiftin boşanmasına karar verildi.

“PARAYI KAYBEDİNCE BİZE ZARAR VERMEYE KALKTI”

Esma K., Davut K. bilezikleri zorla alırken kolunda çizikler oluştuğunu belirterek, “Gecenin 03.00’ünde geldi. ‘Ben bunaldım, sıkıldım’ dedi. ‘Bilezikleri ver bana’ dedi. Ben ‘vermek istemiyorum’ dedim. Gecenin 03.00’ünde kollarımı çizip bilezikleri aldı. 03.30’da evi terk etti, çocukla ikimizi bırakıp gitti. Telefonu kapattı, aramadı sormadı bizi. 8 tane 35 gramlık bilezik aldı, hepsini kaybetti. Onlar bitene kadar bir hafta eve gelmedi. Sonra geldiğinde telefonda borsayı takip ettiğini gördüm. Kaybedince telefonu yere attı, bize zarar vermeye kalktı” dedi.

NAFAKA VE TAZMİNAT

Yargılama sonucunda Davut K.’yi kusurlu bulan mahkeme çiftin boşanmasına karar verdi. Çiftin tek çocuğunu velayetini anneye veren mahkeme Davut K.’nin eşine maddi-manevi tazminat ve nafaka ödemesine de hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir