Milletin parası böyle çarçur ediliyor

AKP’li Büyükşehir Belediyesi Atakum İlçesindeki Alparslan Bulvarı’nda geçen yıl yenileme çalışması başlattı. Gidiş geliş 4.8 kilometre olan bulvara, toplam 5 bin 500 ton asfalt serildi. Ancak, asfalt çalışması yapılmadan önce, her yağan yağmurda sular altında kalan ve göle dönen caddede altyapı çalışması yapılmadı.

Milyonlarca lira para harcanarak yapılan bulvar Temmuz ve Eylül ayında sağanak nedeniyle kentte meydana gelen 3 sel olayında Alparslan Bulvar yine sular altında kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, zamanında yapmadığı altyapı çalışmalarına şimdi başladı. Ancak, milletin parasını boşa harcadığı için tepkiyle karşılandı.

KAMU KAYNAKLARI HEBA EDİLİYOR

Belediye ekipleri milyonlarca lira para harcanarak yeni asfaltlanan Alparslan Bulvarı’nı yıkarak gece gündüz altyapı çalışmasına başlarken Mimarlar Odası Kent İzleme Komitesi Üyesi İshak Memişoğlu belediyeyi iş bilmezlikle suçladı. Kentin 4.5 yıldır plansız ve projesiz yönetildiğine dikkat çeken Memişoğlu;

“Samsun’u her yağmurda sel vurduğunu bu kenti yönetenler biliyor. Taşkın yaşanan bölgeleri de biliyorlar. Buralarda ilk defa sel olmuş gibi davranmanın bir anlamı yok. Biz yapılan altyapı çalışmasına karşı değiliz, plansızlığa karşıyız. Geçen yıl asfalt yapmadan önce altyapıyı neden yapmadınız? Kamu kaynaklarının heba edilmesine karşıyız. Milletin parasını çarçur ediyorsunuz.

Kısa süre önce yaptığınız bir yolu, günümüz ekonomik kriz döneminde yıkarak altyapı çalışmasına başlıyorsunuz. Üstelik 4,5 yıldır görevdesiniz ama bu adımı yeni atıyorsunuz. Planlama yaparken çok yönlü düşünmek lazım. Başkan Demir tek taraflı düşünüp oldu bitti projelerle adımlar atıyor, sonuçta bu kentin kaynaklarını heba ediyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir