Ne konuştukları belli oldu

CHP kurultayı öncesinde “Özgür Özel kazanırsa gazeteciliği bırakırım” diyen eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, dün gece mesleğini bıraktığını açıkladı. Yarkadaş’ı arayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, gazeteciliği bırakmamasını istedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Barış Yarkadaş, şunları söyledi:

“Az önce CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel aradı ve dün gece attığı twiite istinaden ayrıntılı bir şekilde konuştuk. TV100’de yayınlanan Kübra Par’ın programında ‘Özgür Özel kazanırsa mesleği bırakırım’ söylemim üzerine dün gece aldığım kararı doğru bulmadığını bir kez daha belirten Özel, ‘Biz kardeşiz… Mesleğini böyle bir söylem sonrası bırakman hepimizi üzer’ dedi. Dün gece twitte ifade ettiği düşüncelerini dile getirdi. Özel, kurultay sürecinde yaşananların kurultay salonunda ve geride kaldığını da belirtti.”

Özel’e yeni bir değerlendirme yapacağını söylediğini aktaran Yarkadaş, “Bunun üzerine Özel’e ‘Dün gece TV100’deki yayında da ifade ettiğim üzere tavrınız beni onore etti. Biraz dinlenip yeni bir değerlendirme yapacağımı’ belirttim. Özel’e ‘Dün gece de söyledim. Siz artık bizim genel başkanımızsınız. Öncelikle sizi tebrik ediyorum. CHP’nin başarılı olması için üzerime düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumu’ ifade ettim” dedi.

Özgür Özel’le yüz yüze de görüşeceklerini dile getiren Barış Yarkadaş, “Özel’le önümüzdeki günlerde Ankara’da buluşmak üzere de sözleştik. Bu vesileyle CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ve yeni seçilen PM-YDK üyelerini kutluyor, başarılar diliyorum. Bu arada dün geceki yayın sonrası arayan soran mesaj yazan ve ‘Mesleği sakın bırakma’ diyen yüzlerce dostumuza da duydukları güven için teşekkür ediyor, kendilerinden kısa bir süre rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir