Rockstar Games Yine Hacklendi: GTA 5’in Tüm Kaynak Kodları Sızdırıldı

Oyun stüdyolarının başı hackerlar ile ciddi belada. Rockstar Games GTA 6 arifesinde ciddi veri sızıntıları ile uğraşmaya devam ediyor. Bu kez de GTA 5’e ait tüm kaynak kodları ve stüdyonun gelecekte görebilme ihtimalimizin olduğu kimi projeleri sızdırıldı.

Yeni bir sızıntıyla birlikte bu kez de GTA 5’in tüm kaynak kodları internete sızdırıldı.

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen bir saldırı sonrası bir kısmı internete sızdırılan GTA 5 kaynak kodları bu kez tamamen açığa çıktı. Sızdırılan kaynak kodları arasında Rockstar Games’in üzerinde çalıştığı farklı projelerden izler bulmak da mümkün.

Sızdırılan dosyalar arasında daha önce de üzerinde çalışıldığı iddia edilen Bully 2’ye dair veriler de mevcut.

Kaynak kodları arasından ayıklanan verilerde Bully 2’ye atıfta bulunan kısımlar da mevcut. Rockstar Games’in 2006’da piyasaya sürdüğü Bully’nin devamı hayranlar tarafından merakla beklense de geçmiş yıllardaki söylentiler haricinde oyun hakkında elimizde bir bilgi yok ancak sızıntılar Bully 2 için umutları yükseltiyor.

Sızıntıyı kimin yaptığı ise şimdilik gizemini koruyor.

Kimi iddialara göre yaşanan sızıntı 2022 yılında gerçekleşen saldırının bir parçası olsa da bunun yeni bir ihlal olduğu ihtimali de tartışılıyor. Kısacası Rockstar Games’in başı GTA 6’nın çıkış sürecinde epey ağrımaya devam edecek gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir