Savaşlarda Bile Kullanılıyormuş: Yüzyıllık Şifa Kaynağı Bulundu!

Sağlığımızı korumak ve güçlendirmek için doğal besinlerden destek almak, en sağlıklı yollardan biridir.

MS 2. yüzyıldan bu yana uykusuzluğu, kaygıyı ve sinirsel huzursuzluğu hafifletmek için kullanılan kedi otu her derde deva oluyor.

Kedi otu, kökleri antik Yunan’a dayanan bitkisel bir ilaçtır. Kedi otu bitkisinin pembe veya beyaz çiçekleri vardır.

Anavatanı Avrupa ve Asya’dır ancak artık Kuzey Amerika’da da yetişmektedir. Bu şifalı bitkinin tentürler, haplar ve çaylar da dahil olmak üzere birçok formu mevcuttur.

İşte kedi otunun mucizevi faydaları…

KEDİ OTUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da bulunan kedi otu, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir besin takviyesi olarak kullanılır (köklerinden yapılan çaylar, tentürler, kapsüller ve tabletlerle).

Kedi otu, tarihsel olarak uyku bozuklukları ve anksiyeteye yardımcı olmak için kullanılmıştır. geçmişi en azından Antik Yunan ve Roma’ya kadar uzanan şifalı bir bitkidir.

2. yüzyılda Roma hekimi Galen tarafından terapötik kullanımıyla tanınmıştır. Birinci Dünya Savaşı sırasında, kediotu travma sonrası stresten mustarip askerleri tedavi etmek için kullanılmıştır.

Kedi otu aynı zamanda İngiltere’de hava saldırılarının neden olduğu stresi azaltmak için İkinci Dünya Savaşı’nda da kullanılmıştır.

Kedi otu sakinleştirici etki yaratır ve kaygıyı yatıştırmada etkilidir. Kedi otunun bazı bileşenlerinin beyin üzerinde doğrudan etkileri olabilir.

Kedi otunun uykusuzluk ve anksiyete tedavisindeki etkinliğini değerlendirmek için birçok klinik çalışma yapılmıştır.

Araştırmalar, kedi otunun uykuya dalma süresini azalttığını ve uyku kalitesini artırdığını gösteriyor. Bu nedenle uyuyamıyorsanız, tam da aradığınız şey kedi otu olabilir.

Birçok reçeteli uyku ilacının aksine, kediotu daha az yan etkiye sahiptir ve sabah uyuşukluğuna neden olma olasılığı çok daha düşüktür.

Faydaları saymakla bitmeyen kedi otu, adet kramplarını yatıştırmada da etkilidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir