Siyasi partileri terörü “desteklediğini” iddia ederek hedef alan Mustafa Destici’ye FETÖ “savunmaları” hatırlatıldı

9 askerin PKK ile çatışmada can vermesinden sonra siyasi partileri hedef alan Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Mustafa Destici’nin, ‘FETÖ’ye  savunmaları yeniden gündem oldu.

Irak’ın doğusunda 9 askerin çatışmalarda şehit düşmesi ve 4 askerin yaralanması sonrası Cumhur İttifakı ortağı, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den tepki çeken bir paylaşım geldi.

Destici, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda siyasi partileri tek tek paylaşıp açık hedef gösterdi. Aralarında SOL Parti, CHP, DEM Parti, TİP, İYİ Parti gibi partilerin logolarının yer aldığı görseli paylaşan Destici, bunları ‘terör örgütü’ nü desteklediğini iddia ederek, mücadele edilmesi gerektiğini savundu.

Eski “FETÖ” açıklamaları  hatırlatıldı

Bu siyasi partilerden bazıları Destici’ye tepki gösterirken; eski açıklamalarını da hatırlattı.

Mustafa Destici’nin Fethullah Gülen Cemaati’ni darbe yapmadan önce destekleyen açıklamaları yeniden gündem oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Destici’nin bir toplantıda şu ifadeleri sarf etmişti: “Net olarak şunu da söyleyeyim, tabii ki ben hizmet hareketini (Gülen cemaati) bir terör örgütü olarak görmüyorum. Bunu daha önce de söyledim. Hele ki silahlı terör örgütü… O zaman ortada silahların olması lazım, örgüt üyelerinin olması lazım, militanların olması lazım.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir